App Store Google Play Ezdi Geçti.

Türkiyede her nekadar Play Store kullanılsada dünya genelinde oyun kategorisi çıkarıldığında işin aslı hiçte oyle değil. Play Store ve Apple App Store’un oyun dışındaki uygulama gelirleri, 2015’e kıyasla 2016’da önemli bir gelişme gösterdi. App Store’daki yükselişte Netflix ve Spotify gibi medya hizmetlerinin etkisi büyük oldu.

SensorTower verilerine göre Google’ın mağazası Play Store, daha yüksek bir oranda büyüme gösterdi ancak App Store’u gelir alanında hala geçemedi. Play Store, 2016 boyunca 3,3 milyar dolar gelir sağlarken App Store, 5,4 milyar gelir sağladı. İki platforma oyun dışı en çok geliri sağlayan uygulama, Spotify oldu. İkinci sırada sohbet uygulaması Line yer alırken üçüncü sırada Netflix, dördüncü sırada Tinder yer aldı.

Rapora göre en çok indirilen uygulamaların başında Facebook geldi. İkinci, üçüncü ve dördüncü sıralarda sırasıyla Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram’ın bulunması, Facebook’un ilk dördü işgal ettiği anlamına geliyor.

Paylaşmak Güzeldir:

&description=App Store Google Play Ezdi Geçti. - Yazıyı okumak için linke tıklayın http://www.oyunuzayi.com/blog/app-store-google-play-ezdi-gecti.html" count-layout="horizontal">Pin It

Tarih: 17 Ocak 2017   Yazar:   Kategori: İnternet, Mobil   1.146 views OkunmaYorum Yok

Konuyla İlgili Benzer Yazılar

Konuya Yapılan YorumlarYorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *